Ježíš


Podle toho jsme poznali, co je láska, že on (Ježíš) za nás položil život.
1 J 3,16

Přečti si svědectví lidí, kteří
mají osobní zkušenost
s Ježíšem

Zpět na úvodní stranu

Odevzdání se Ježíši

Štefan Patrik Kováč

Ale viem, že v tomto svete rivality, klaňaniu sa telu a peniazom, závisti, ľudí, ktorí sú pripravení ťa podviesť za účelom zisku a ľudí vrcholne nezodpovedného správania – a túto vetu si dobre zapamätaj – viem, že žiť v tomto svete je bez Krista nebezpečné, veľmi nebezpečné! Odevzdání se Ježíši

 

 

 

Si kresťan? Uvedomil si si už, aký je život s Ježišom úžasný? Ja si to pripomínam denne. Stále naňho myslím, rozprávam sa s ním, radím sa s ním, teším sa s ním. Keď sa mi niečo podarí – prvý je Ježiš, ktorému sa poďakujem. Z podarenej veci sa teším ešte viac vtedy, keď si uvedomím, že aj on sa teší so mnou. Aký je on dobrý! To z jeho ruky vychádza všetko požehnanie pre mňa, moju manželku Evku, deti Sárku Máriu i Juditku Alžbetku. A všetko dobro, čo zažívam v živote – aj keď je od ľudí, alebo z okolností, alebo z prírody – má pôvod v Ježišovi Kristovi. Aký je on dobrý! On je moja prvá láska.
 
„Preventívne“ mu ďakujem za ochranu: veď ani nemôžem vedieť, od čoho všetkého zlého ma ochránila jeho všemocná ruka (totiž kvôli jeho ochrane ma tie nešťastia nepostihli). Ale viem, že v tomto svete rivality, klaňaniu sa telu a peniazom, závisti, ľudí, ktorí sú pripravení ťa podviesť za účelom zisku a ľudí vrcholne nezodpovedného správania – a túto vetu si dobre zapamätaj – viem, že žiť v tomto svete je bez Krista nebezpečné, veľmi nebezpečné! Ak si nechránený (neochraňovaný Najmocnejším) a žiješ len „vystavený náhode a osudu“, práve to nešťastie, ktorému sa človek chce svojimi silami vyhnúť, ho „trafí“. Bez Krista je to nebezpečné, ale s Kristom úžasné!
 
Často sa smutne usmievam, keď sledujem, ako si dnešný ateistický človek musí úporne a vynaložením veľkej energie zabezpečovať veci, ktoré kresťan má automaticky a „zadarmo“ (myslím tým, že si ich nemôže kúpiť, ale – samozrejme – boli zaplatené Ježišovou krvou). Musia si napríklad platiť cestovné poistenia a mňa na cestách chráni Boh (doteraz, aj na veľmi dlhých cestách, sa mi nič nestalo – a o príležitosti nebola núdza). Podplácajú na úradoch a u doktoroch a školách, aby dostali, čo chcú – ja som ešte nedal jediný úplatok a to mám 37 rokov – a predsa dostanem, čo Boh uzná za vhodné, aby som dostal. Platia rozličné poistné – proti požiaru, povodni, krádeži a môj majetok ochraňuje Boh a nemám žiadne poistenie. Kupujú si drahé životné poistenia a ja tvrdím, že pánom života je Boh; on a jedine on je mojím životným Poisťovníkom. Poisťovne zarábajú na ateizácii spoločnosti – ponúkajú človekovi bezpečie, ktoré pôvodne zabezpečoval Boh. Ale ľudia bez Boha sa cítia zraniteľní a nechránený (čo tak aj v skutočnosti je), a tak najlepší biznis je teraz na ľudskej neistote – v svete bez Boha. Boja sa mať deti, lebo čo z nich tento svet urobí – a ja svoje deti zverujem Pánovi, aby v nich pôsobil svojou milosťou a dôverujem mu, že ich bude viesť po cestách spásy.
 
Spoliehať sa na Ježiša je mojím cvičením viery. Bez neho ani neviem, čo by som robil a ako žil. Žiť s Kristom je úžasné! Môj dobrý Boh!

Ja sa však spolieham na teba, Pane, a hovorím:

„Ty si môj Boh, v tvojich rukách je môj osud. Vytrhni ma z rúk mojich nepriateľov a prenasledovateľov. Rozjasni svoju tvár nad svojím sluhom a zachráň ma vo svojom milosrdenstve.

Pane, nech nie som zahanbený, veď vzývam teba; nech sa hanbia bezbožní.
Pane, tvoja dobrota je taká nesmierna, a vyhradil si ju bohabojným.
Preukazuješ ju tým, čo v teba dúfajú, pred zrakom ľudí.
Pane, buď zvelebený, že si mi preukázal milosrdenstvo v opevnenom meste.
Ty si vyslyšal moju hlasitú modlitbu, keď som volal k tebe."
 
Milujte Pána, všetci jeho svätí. Pán verných chráni,
ale plnou mierou odpláca tým, čo si počínajú pyšne.

Vzmužte sa a majte srdce statočné, vy všetci, čo dúfate v Pána. (Ž 31)

 

Štefan P. Kováč, duben 2008

 

 

 

 

Zobrazeno 14891x od 15. 04. 2008
Zpět na úvodní stranu

Hodnoceno 977x, aktuálně 2.96 bodů

Jak Tě svědectví oslovilo? 0 1 2 3 4 5  (5 = nejvíce)
Chcete-li sponzorovat překlad svědectví
"Odevzdání se Ježíši"
z češtiny do...
  Cena za překlad Můžete zde:
...němčiny 350 Kč Sponzorovat
Proč sponzorovat překlady? Jak sponzorovat překlady?
Sponzor překladu
Společenství pro Ježíše Kroměříž
Bozipratele@kromeriz.cz
Společenství pro Ježíše Kroměříž
Kategorie
Ostatní (141)
Kurz Filip (53)
Uzdravení fyzické (48)
Okultismus (28)
Obrácení (143)
Povzbuzení víry (154)
Vyslyšení modlitby (95)
Boží zásah (188)
Uzdravení vztahů v manželství (13)
Katolické svědectví (55)
Uzdravení vztahů mezi lidmi (19)
Dary Ducha svatého (50)
Osobní zkušenost s Boží láskou (169)
Slovensky (34)
Uzdravení vnitřní (28)
Uzdravení z alkoholismu (11)
Satanismus a jeho projevy (15)
Osvobození z drogové závislosti (11)
Uzdravení z nenávisti vůči lidem (4)
Desátek a požehnání v hmotné oblasti (7)
Uzdravení z depresí (15)
Kurz Alfa (15)

Pro přidávání diskuzních příspěvků se musíte přihlásit.

Diskuze ke svědectví